Microsoft Wikipedia, wolna encyklopedia

Office 2007 zawierał zmiany w interfejsie poprzez wprowadzenie wstążek. 1 lutego 2008 Microsoft złożył ofertę kupna Yahoo! za 44,6 mld dolarów. Yahoo! odrzuciło ofertę 10 lutego, a Microsoft 3 maja wycofał ofertę. 21 lutego 2008 przedsiębiorstwo ogłosiło, że będzie udostępniać więcej informacji o swoich produktach, w celu ułatwienia programistom tworzenia oprogramowania współpracującego z produktami Microsoft. Jednak Unia Europejska nadal wykazywała swoje niezadowolenie i 27 lutego 2008 zwiększyła grzywnę o dodatkowe 899 mln €, największą grzywnę w historii UE. Na początku czerwca 2004 roku Microsoft odwołał się od decyzji Komisji do unijnego Sądu Pierwszej Instancji.

  • W 1998 Bill Gates mianował Steve’a Ballmera na prezesa, a sam zachował funkcję przewodniczącego i dyrektora generalnego.
  • 22 stycznia 2009 Microsoft ogłosił zwolnienie 5000 pracowników w ciągu 18 miesięcy, z czego 1400 pracowników od razu straciło pracę.
  • Pierwszą spolonizowaną wersją systemu Windows był Windows 3.1, który trafił do sprzedaży w marcu 1993.
  • 20 września 2013 ogłoszono odejście Steve’a Ballmera z Microsoftu, co nastąpiło 27 września 2013.
  • Usługa ta natomiast była dostępna w Chinach do 31 października 2014.

Zawarto ugodę, lecz proces został wznowiony pod koniec 1997 r. W kwietniu 2000 sąd nakazał podział przedsiębiorstwa na część zajmującą się wyłącznie systemami operacyjnymi i część mającą się zajmować wszystkim oprócz systemów operacyjnych. Koncern uniknął podziału dzięki wyrokowi sądu apelacyjnego. Na przełomie XX i XXI wieku przedsiębiorstwo kilkakrotnie było oskarżane przed sądem o praktyki monopolistyczne. Postępowanie rozpoczęto gdy konkurencyjne przedsiębiorstwo Sun Microsystems zaskarżyło Microsoft za odmowę dostępu do szczegółów zasad obsługi interfejsu systemów operacyjnych Microsoftu związanej z serwerami (zagadnienie tzw. licencji przymusowej). Zakres postępowania został rozszerzony o kwestię zbadania skutków zintegrowania odtwarzacza plików multimedialnych Windows Media Player z systemem operacyjnym Windows.

W czerwcu 2011 roku zaprezentowano system operacyjny Windows 8 przeznaczony dla komputerów osobistych i tabletów. Wersja zapoznawcza dla deweloperów została wydana 13 września, wersję dla konsumentów wydano 29 lutego 2012. Oficjalna premiera systemu miała miejsce 26 października 2012 w Nowym Jorku. Dziś premiera Windows 723 października 2008 roku Microsoft został pozwany przez chińskiego prawnika za to iż – zdaniem pozywającego – witryna Microsoft Update – zbiera z aktualizowanego komputera informacje na temat użytkownika.

2010: Microsoft Azure, Windows Vista, Windows 7[edytuj | edytuj kod]

24 sierpnia 1995 przedsiębiorstwo uruchomiło MSN, jako bezpośredniego konkurenta AOL. W 2011 roku Sąd Najwyższy USA odrzucił odwołanie Microsoftu od wyroku sądu niższej instancji w sprawie jednej z funkcji, wykorzystanej przez Microsoft w jego edytorze tekstów Word. Microsoft bezprawnie korzystał z patentu przedsiębiorstwa i4i i musi zapłacić temu przedsiębiorstwu 290 milionów dolarów.

DOS jest pierwszym produktem, który przyniósł spółce prawdziwy sukces. Widząc dominację na rynku klonów IBM PC Microsoft postanowił rozpocząć agresywny marketing MS-DOS dla klonów IBM PC, dzięki czemu Microsoft z małego przedsiębiorstwa wyrósł na jeden z największych koncernów w branży informatycznej. Microsoft zapłacił przedsiębiorstwu VirnetX 200 milionów w ramach ugody, w sprawie o naruszenie patentów dotyczących VPN.

Sprzęt komputerowy[edytuj | edytuj kod]

Przedsiębiorstwo zostało założone w roku 1975 w Albuquerque w stanie Nowy Meksyk przez Billa Gatesa i Paula Allena w celu wyprodukowania i sprzedaży interpretera języka BASIC. Pierwsze międzynarodowe biuro zostało założone 1 listopada 1978 w Japonii. 1 stycznia 1979 siedziba spółki przeniosła się do Bellevue w Waszyngtonie. Steve Ballmer dołączył 11 czerwca 1980, a później Bill Gates został prezesem. Od 12 czerwca 2012 działa portal MetroMSN, będący polską wersją MSN, powstający przy współpracy z koncernem Agora SA. Najnowszym wydaniem pakietu jest Microsoft Office 2021, a poprzednim wydaniem był Microsoft Office 2019.

Koncern kwestionuje przede wszystkim nakaz dzielenia się wiedzą z konkurentami, który, jego zdaniem, zagraża podstawom rozwoju branży informatycznej. W 1998 Bill Gates mianował Steve’a Ballmera na prezesa, a sam zachował funkcję przewodniczącego i dyrektora generalnego. 25 czerwca 1998 miała miejsce premiera systemu Windows 98. 3 kwietnia 2000 został wydany wyrok przeciwko Microsoft za praktyki monopolistyczne.

W rezultacie Microsoft wydał nowe wersje Windows XP – Windows XP Home Edition N i Windows XP Professional N i dostał grzywnę w wysokości 497 mln €. Strona internetowaPolski oddział Microsoftu został zarejestrowany w 1992 jako Microsoft spółka z o.o. W pierwszych miesiącach istnienia Targi rvdmarkets – Przegląd Maklera Forex polskiego oddziału przedsiębiorstwo sprzedawało głównie system operacyjny MS-DOS. Pierwszą spolonizowaną wersją systemu Windows był Windows 3.1, który trafił do sprzedaży w marcu 1993. Znacznie mniejsze przychody przynosi Microsoftowi autorski system operacyjny dla telefonów.

W 2018 roku Holendrzy odkryli w płatnym Office 365, że Microsoft przesyła do USA nie tylko dane diagnostyczne, ale również informacje dotyczące tytułów e-maili , wysyłanych przez użytkowników. Konsola jest określana mianem systemu rozrywki zawierającego wszystkie domowe urządzenia medialne w jednym i będąca konkurencją dla platform Apple TV, Google TV i innych. Po wyeliminowaniu niedoskonałości należy usunąć szablon z tej sekcji. 4 czerwca 2018 podano informację o zakupie serwisu GitHub przez Microsoft za kwotę 7,5 miliarda dolarów.

microsoft kurs akcji

W 2001 roku został wydany Windows XP. Był to pierwszy system Windows oparty na jądrze NT zarówno dla użytkowników domowych, jak i biznesowych. XP posiadał pierwsze zmiany interfejsu od czasu Windows 95. Wraz z premierą konsoli Xbox Microsoft wszedł na rynek konsoli, zdominowany przez Sony i Nintendo. W latach 2001–2002 Microsoft kupił producentów oprogramowania ERP tworząc cały nowy dział Microsoft Dynamics. W marcu 2004 Unia Europejska wszczęła postępowanie przeciwko Microsoft za wykorzystywanie monopolistycznej pozycji systemu Windows.

1995: OS/2 i Windows[edytuj | edytuj kod]

Dokładniejsze informacje o tym, co należy poprawić, być może znajdują się w dyskusji tej sekcji. W czerwcu 2016 ogłoszono, iż za 26,2 miliarda dolarów Microsoft dokonuje zakupu LinkedIn – największego na świecie serwisu społecznościowego dotyczącego pracy.

microsoft kurs akcji

Microsoft wdrożył nową strategię dla branży oprogramowania, która pozwoliła im ściślej współpracować z producentami smartfonów, takimi jak Nokia, i zapewniać spójną obsługę wszystkich smartfonów z systemem operacyjnym Windows Phone. Wykorzystano nowy język projektowania interfejsu użytkownika, o kryptonimie „Metro”, w którym wyraźnie wykorzystano proste kształty, typografię i ikonografię, wykorzystując koncepcję minimalizmu. Wysoka kara dla MicrosoftuW styczniu 2007 miała miejsce premiera Windows Vista i Office 2007.

Patenty[edytuj | edytuj kod]

W 1996 stworzył, wraz z NBC, telewizyjny kanał MSNBC, nadający wiadomości przez 24 godziny, połączony z internetowym serwisem informacyjnym. Microsoft przegrał bitwę o patent – Wiadomości – polskieradio.pl. Największe przedsiębiorstwo na świecie w historii i największe przedsiębiorstwo w branży oprogramowania. Poza biurem w Warszawie przedsiębiorstwo prowadzi Centra Innowacji Microsoft w Łodzi i Poznaniu, a także biuro we Wrocławiu zajmujące się rozwojem wyszukiwarki Bing. Microsoft współpracuje z ośmioma tysiącami partnerów i dwudziestoma tysiącami inżynierów w całej Polsce. W szkołach w Hesji, zakazano korzystania z oprogramowania dostarczonego przez Microsoft.

We wrześniu 2013 ogłoszono zawarcie transakcji, w ramach której Microsoft przejmie od Nokii dział urządzeń i usług za 5,44 mld euro. 15 września 2014 roku Microsoft kupił firmę Mojang za 2,5 mld dolarów. Po wydaniu Windows Phone Microsoft przeprowadził stopniowy rebranding swoich produktów w 2011 i 2012 roku. Logo, produkty i usługi przyjęły zasady nowego interfejsu Metro.

22 stycznia 2009 Microsoft ogłosił zwolnienie 5000 pracowników w ciągu 18 miesięcy, z czego 1400 pracowników od razu straciło pracę. 22 października 2009 w Scottsdale w Arizonie otwarto pierwszy sklep detaliczny Microsoft Store, tego samego dnia odbyła się premiera systemu operacyjnego Windows 7. Gdy branża smartfonów rozkwitła w 2007 roku, Microsoft z trudem nadążał za swoimi rywalami Apple i Google, zapewniając nowoczesny system operacyjny smartfonów. Microsoft odnowił swój starzejący się sztandarowy mobilny system operacyjny Windows Mobile, zastępując go nowym systemem operacyjnym Windows Phone.

Podstawowym produktem Microsoftu są systemy operacyjne dla serwerów i komputerów osobistych o nazwie Windows. Szacuje się, że w 2004 od 90 do 98% komputerów osobistych działało pod kontrolą Windows. Najnowszymi systemami operacyjnymi Udział w europejskich akcjach na lęk Brexit Microsoft są Windows 11 dla zwykłych zastosowań i system serwerowy Windows Server 2019. W 1993 Microsoft przedstawił Windows NT 3.1 z interfejsem takim samym jak Windows 3.1, ale opartym na zupełnie innym jądrze.

26 czerwca 2008 koncern ogłosił, że kupi Mobicomp – portugalskiego operatora telefonów komórkowych. Microsoft stwierdził, że oprogramowanie open source stanowi zagrożenie dla przychodów przedsiębiorstwa. Z początku na polskojęzyczne wersje programów Microsoftu trzeba było czekać od 4 do 6 miesięcy od ogólnoświatowej premiery. Obecnie wraz z premierą nowej wersji ukazuje się jej polskojęzyczna wersja.

18 czerwca 2012 zaprezentowano Microsoft Surface, pierwszym komputer w historii przedsiębiorstwa, którego sprzęt został wyprodukowany przez Microsoft. 25 czerwca przedsiębiorstwo kupiło serwis Yammer za 1,2 mld dolarów. 31 lipca uruchomiono serwis poczty elektronicznej Outlook.com, a 4 września miała miejsce premiera systemu Windows Server 2012.

Patenty miały być wykorzystywane bez licencji w Windows XP, Vista, Windows Server 2003, Live Communications Server, Windows Messenger, Office Communicator oraz różnych wersjach Office. W 1997 Microsoft kupił Hotmail – pierwszy z serwisów oferujących dostęp do kont pocztowych przy użyciu przeglądarki internetowej. Microsoft wypromował Basic, dystrybuując interpreter tego języka wraz z systemem MS-DOS , Aktualności: 50% klientów porzuć koszyki, jeśli twoje strony nie są wystarczająco szybkie a następnie tworząc IDE Visual Basic, szczególnie użyteczne do pisania niewielkich programów dla pakietu MS Office. Jednym z najbardziej dochodowych produktów przedsiębiorstwa Microsoft jest ich system operacyjny Windows. 20 września 2013 ogłoszono odejście Steve’a Ballmera z Microsoftu, co nastąpiło 27 września 2013. 29 lipca 2015 został wydany system Windows 10, a we wrześniu Windows Server 2016.

Deixe um comentário

O seu endereço de e-mail não será publicado.